Obrona w sprawach karnych - kancelaria prawa karnego Łódź

Prawo karne to zespół przepisów prawnych regulujących kwestie odpowiedzialności karnej jednostki za czyny zabronione, które podlegają groźbie kary kryminalnej. Dzieli się ono na:

  • prawo karne materialne obejmujące zbiór przepisów prawnych regulujących czyny będące przestępstwami, a także zasady odpowiedzialności karnej za te czyny i środki prawne stosowane względem osób, które się ich dopuściły;
  • prawo karne procesowe obejmujące zespół przepisów prawnych normujących postępowania w sprawach będących przedmiotem prawa karnego materialnego;
  • prawo karne wykonawcze obejmujące szereg przepisów regulujących wykonywanie kar, stosowanie środków karnych i zabezpieczających oraz innych rozstrzygnięć wydawanych w sprawach karnych.

Powszechnie uważa się, że w praktyce prawo karne jest jedną z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych gałęzi prawa. Dlatego też nie każda kancelaria prawna czy adwokacka posiada w swoim zespole adwokatów specjalizujących się w prawie karnym. Dlatego poszukując obrońcy najlepiej udać się od razu do kancelarii prawa karnego.

Obrona w sprawach karnych - współpraca z adwokatem

Nawiązując współpracę z adwokatem warto pamiętać, iż nie powinna to być osoba przypadkowa. Od wiedzy i umiejętności procesowych adwokata oraz zdolności do nawiązania odpowiednich relacji z oskarżonym zależy ostateczny wynik postępowania.

Kancelaria prawa karnego

W razie wszelkich pytań lub wątpliwości zachęcam do kontaktu:

501 447 272

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.